2/06/2011

Poodud rebaste mets

Võtsin raamatukogust juhuslikult mõned raamatud, kaanepildi ja kirjelduse põhjal valisin. Üks neist sattus olema see soomlase kirjutatud poodud rebaste mets, mis tundus kirjelduse põhjal lihtne ja lõbus lugemine, reisil lugeda paras. Oli ka.

Tööpõlgur, pisisuli ja pangaröövel, kes "koostööpartnerite" eest koos kullalaadungiga metsa varjub ja seal luksusliku elu sisse seab, ikka sellise vanni ja telekaga luksuselu. Seltsi satub talle sinna kummalisi seltsilisi elama, kujuneb soe ja südamlik, kuigi äärmiselt kummaline "pere", mille hulgas on ka näiteks 90 aastane saami memmeke ja rebasekutsikas Viiesajane. Rebase nimi on selline, sest ta virutas põõsale kuivama pandud viiesajase rahatähe ära :)

Ühest küljest selline pahategijate raamat, pätid ja kaabakad, kellel puuduvad autunne ja süümepiinad. Aga samas kuidagi tore ja soe raamat. Need tegelased loovad täiesti omaette maailma ja elu, muudest asjadest ja elust eemal ja eraldi. nagu raamatu kirjeldus ütleb "raamat õhkub usku inimese võimesse ise oma probleemidele lahendus leida". Nii vist oli ka.

No comments:

Post a Comment